ایمیل: info@seoinc.ir

بهینه سازی قالب

بهینه سازی قالب سایت یکی از خدمات بسیار مهم و کاربردی تیم ایران نتورک می باشد. بهینه سازی قالب تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو سایت شما دارد. بهینه سازی قالب سایت یکی از بخشهای مهم در سئو داخلی سایت می باشد. اکثر طراحان سایت در زمان طراحی به اصول و استاندارد های سئو توجه نمی کنند به همین دلیل سایتهایی که این دسته افراد طراحی می نمایند نمی توانند رتبه خوبی را دریافت کنند، ولی با بهینه سازی قالب سایت شما می توانید این مشکل را رفع نمایید. در صورتی که شما یک وبسایت داشته باشید که از نظر قالب بهینه نباشد، مجبور به تعویض قالب خواهید شد و این کار هم هزینه بالایی دارد و هم می تواند صدماتی به محتوای سایت شما بزند از این رو تیم ایران نتورک خدمات بهینه سازی قالب وب سایت را برای شما مشتریان در نظر گرفته تا با هزینه بسیار کم بتوانید سایتی کاملا بهینه داشته باشید و از طراحی مجدد سایت بی نیاز شوید.

  • تلفن: 44491770 - 021
  • تلفن: 44491771 - 021
  • موبایل: 09126863580
در این بخش برای توضیح بهینه سازی قالب ابتدا می خواهیم به مفهوم خود بهینه سازی بپردازیم.

حالت بهینه قالب به حالتی گفته می شود که با کمترین کد، بیشترین و درست ترین محتوا برای موتورهای جستجو و مرورگرها تولید شود. بهینه سازی قالب انواع مختلفی دارد مانند:
o بهینه سازی موتورجستجو
o بهینه سازی سرعت
o بهینه سازی حجم
o بهینه سازی پردازش های سرور
o بهینه سازی پایگاه داده
o بهینه سازی تعداد درخواست های وب
o بهینه سازی کدهای قالب
o بهینه سازی cache
همان طور که می دانید وقتی به دنبال موضوعی در موتورهای جستجو هستیم، برخی از وب سایت ها در صفحه ی اول دیده می شوند و رتبه ی بیشتری از بقیه دارند. هدف از ایجاد یک وب سایت جلب مخاطبان اینترنتی است، بنابراین سایت هایی که حجم زیاد و سرعت پایینی دارند، نمیتوانند مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کنند. در سئو تضمینی نیز با استفاده از بهینه سازی قالب وب سایت می توانید براساس استانداردهای پیشنهادی، عوامل موثر بر سرعت قالب را بررسی کنید و سرعت وب سایت خود را افزایش دهید. بهینه سازی قالب ورد پرس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که به کمک آن می توانیم حجم صفحات خود را کاهش دهیم تا قالبی بهینه داشته باشیم. منظور از بهینه سازی قالب، کاری است که بعضی از وب سایت های متخصص آن را برای شما به نام سئو سایت انجام می دهند تا در موتورهای جستجو رتبه بالایی کسب کنید. زمانی که سایت شما از نظر کدنویسی دارای مشکل می شود، بهترین راه بهینه سازی قالب است. بهینه سازی قالب وب سایت الگوریتم های زیادی دارد که باید با دقت بسیاری به آن پرداخت. در طراحی سایت باید لینک های داخلی مناسبی بین آن ها طراحی شده باشد که این موضوع از نظر بهینه سازی قالب سایت بسیار حائز اهمیت است.

بخش های کلی بهینه سازی قالب چیست؟

بهینه سازی قالب تکنیکال: دراین بخش برای افزایش بازدید، به تمرکز روی مشکلات فنی پرداخته می شود و علل کمتر دیده شدن مطالب برخی سایت ها بررسی می شود. در بهینه سازی قالب تکنیکال، روی برنامه نویسی و ساختار سایت تمرکز می شود زیرا اشکالات کدنویسی و معماری سایت موجب می شود، محتوا نیز ارزش خود را از دست بدهد.
بهینه سازی قالب محتوایی: یکی از عوامل مهم در بهینه سازی قالب، بهینه سازی محتوا می باشد. هر اندازه که شما محتوای بهتر و جذاب تری داشته باشید، رتبه بهتری در گوگل به خود اختصاص می دهید. در این بخش از بهینه سازی قالب به بررسی محتوا ونحوه وارد کردن آن پرداخته می شود. یک محتوای خوب باید دارای ویژگی های زیر باشد:
دارای کیفیت مناسب باشد.
محتوا جذاب و مورد علاقه کاربران باشد.
از کلمات کلیدی در محتوا استفاده شود.
محتوا به روز و جدید باشد.
مخاطبان با وب سایت شما در تعامل باشند.
محتوا مورد جستجو قرار گیرد.
بهینه سازی قالب خارجی: در این بخش از بهینه سازی تمام عوامل و فاکتورها بیرون از سایت برای بهینه سازی انجام می شود. بهینه سازی قالب خارجی از نظر موتورهای جستجو اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا که نفوذ یک وب سایت را در دنیای وب مشخص می کند. از جمله این فعالیت ها میتوان به سرعت سایت، شبکه های اجتماعی، چگونگی نمایش سایت و اعتبار آن اشاره کرد.

در آخر می خواهیم برخی از مواردی را که در بهینه سازی قالب باید رعایت کرد توضیح دهیم:
متاسفانه برخی طراحان سایت از دستورات css در داخل صفحه و به شکل Inline استفاده می کنند. این اشکالات و خطاها تاثیر بسیار منفی ای بر سرعت لود شدن صفحه می گذارد.
یکی دیگر از مواردی که در بهینه سازی قالب وردپرس سایت باید توجه ویژه ای به آن کرد، انتخاب عنوان است. سعی کنید از عنوان های جذاب و منحصر به فرد استفاده کنید و از عنوان های نا مربوط بپرهیزید، عنوان خود را در صفحه اصلی قرار دهید.
فایل robots به کارببرید.
از لینک های فوتر که بسیار مناسب هستند استفاده کنید.
سایت خود را به نحوی طراحی کنید که به راحتی کاربران بتوانند در صفحات سایت گردش کنند.
نقشه سایت در سئو و ایندکس شدن صفحات نقش خیلی زیادی دارد بنابراین حتما از آن استفاده کنید.
از breadcrumbs درجای مناسب استفاده کنید.

بنابراین ما دراین بخش به اصول بهینه سازی قالب پی بردیم، برای اینکه در بازار تجارتی رقابت کنیم باید صفحات وب خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنیم و آن را جز اولویت کار خود بدانیم تا در نتایج موتورهای جستجو امتیاز بالایی داشته باشیم. شما میتوانید با استفاده از بهینه سازی قالب از طراحی مجددا سایت بی نیاز شوید. برای استفاده از خدمات بهینه سازی قالب با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.