ایمیل: info@seoinc.ir

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل ادورز چیست؟ تبلیغات در گوگل ادورز روشی ساده برای قرار گرفتن سایت شما در صفحه اول گوگل است، به همین دلیل بسیاری از مدیران سایت برای افزایش فروش اینترنتی خود به تبلیغات گوگل ادورز رو آورده اند. همان طور که می دانید، در تبلیغ گوگل ادورز شما می توانید در موتوهای جستجوی google، yahoo و یا Bing تبلیغ کنید، ولی باید بدانید در این رقابت گوگل برنده است. بنابراین ما در این مقاله می خواهیم به آموزش بهترین شیوه ی افزایش سوددهی، یعنی آموزش تبلیغات گوگل بپردازیم.

تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز

تبلیغات گوگل از ابزارهای موثر در برند سازی و بازاریابی اینترنتی به شمار می آید، اما در چند سال اخیر در کشور ما با فراز و نشیب های زیادی که حاصل تحریم های گاه و بیگاه شرکت های پارتنر گوگل می باشد، رو به رو شده است. تبلیغات گوگل، سرویس آنلاین تبلیغاتی است که به صاحبان کسب و کار اجازه می دهد تا برای رقابت تجاری، تبلیغات محصولات خود را در نتایج جستجوی گوگل به نمایش بگذارند. تبلیغات در گوگل براساس کلمات کلیدی انتخابی توسط کاربران و جستجوهای قبل از آن نشان داده می شوند و هر یک از این لینک ها به دیگر صفحات وب سایت مدنظر کاربران لینک می شود. تبلیغات گوگل یا ادوردز برای تجارت ها این امکان را ایجاد می کند، تا در شروع برای کمپین تبلیغاتی خود بودجه ای در نظر بگیرند و زمانی این مبلغ از حسابشان کسر می شود که کاربران بر روی لینک آن ها کلیک کنند. در تبلیغات گوگل تمرکز اصلی بر روی کلمات کلیدی می باشد، به این صورت که صاحبان کسب و کار می توانند با استفاده از کلمات کلیدی مورد نظرشان تبلیغی را ایجاد کنند و کاربران به هنگام جستجو و کلیک بر روی کلمات کلیدی تبلیغات را مشاهده نمایند.

تبلیغات گوگل، بزرگترین منبع درآمد گوگل!
گوگل به طور میانگین سالانه 60 میلیارد دلار درآمد کسب می کند، جالب است بدانید که بیش از 95% این درآمد از طریق تبلیغات گوگل و یا گوگل ادوردز کسب می شود. بیشتر از 1 میلیون تجارت در دنیا از این سرویس تبلیغاتی بهره می برند و هزینه های زیادی برای تبلیغات گوگل صرف می کنند.
تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل گران ولی بسیار موثر!

درسته هزینه تبلیغات گوگل بالا است، اما در صورت به کار بردن اصولی و صحیح خواهید دید که نسبت به سایر ابزارهای بازاریابی آنلاین بازدهی بیشتری دارد. اگر دقت داشته باشید، همه ی برندهای معتبر برای بالا بردن فروش خود و افزایش کاربران، از تبلیغ در گوگل ادورز به طور مستمر و گسترده استفاده می کنند. دسترسی به صفحات اول گوگل و فرآیند سئو برای بسیاری از صاحبان کسب و کارهای نوپا کاری مشکل است ولی بهتر است بدانید، تبلیغات گوگل این امکان را فراهم می کند که بدون طی کردن فرآیند سئو به نتایج بالای جستجو دسترسی داشته باشید، بنابراین تبلیغات گوگل برای سایت در هر کسب و کاری بسیار ارزشمند می باشد. البته تعرفه تبلیغات گوگل برای وب سایت های گوناگون متفاوت می باشد.

هدفمند بودن ترافیک ورودی به وب سایت در تبلیغات گوگل
هدفمند بودن ترافیک ورودی به وب سایت شما یکی دیگر از مزیت های مهم تبلیغات گوگل می باشد. نمایش کلمات در نتایج جستجو به انتخاب خودتان است و تا زمانی که کاربران وارد سایت شما نشده اند، هیچ هزینه ای از حسابتان کسر نمیشود. در واقع شما هیچ هزینه ای برای نمایش تبلیغ خود پرداخت نمی کنید.

شما در تبلیغات گوگل ادورز می توانید، نوع کلمات کلیدی را مشخص کنید.در گوگل ادوردز چهار نوع کلمه کلیدی وجود دارد:

  • کلمات کلیدی Broad Match: در این حالت کلمه ی کلیدی مورد نظر شما به هر شکل که در یک کلمه یا جمله جستجو شود، آگهی شما را برای کاربر نمایش می دهد و برخلاف اینکه کاربران زیادی را به سمت وب سایت شما هدایت می کند، کمترین بازدهی را دارد.
  • کلمات کلیدی Modified Broad Match: در استفاده از این نوع اگر تمام کلمات کلیدی انتخابی شما در عبارت جستجو شده موجود باشد، آگهی شما نمایش داده می شود، یعنی کلمات مترادف لحاظ نمی شوند.
  • کلمات کلیدی Phrase Match: در استفاده از این نوع کلمات کلیدی، ترتیب قرار گرفتن در داخل عبارات جستجو مورد توجه قرا می گیرد.
  • کلمات کلیدی Exact Match: در این حالت کاربر باید دقیقا متن کلمه ی کلیدی شما را بدون هیچ تغییری جستجو کند، تا آگهی شما نمایش داده شود. استفاده از این کلمات کلیدی ترافیک کمتر و بازدهی بیشتری دارد.

مزایای تبلیغات در گوگل ادورز

  • طیف گسترده مخاطبان
  • هزینه ارزان تر به ازای هر کلیک
  • مدل های مختلف قیمت گذاری
  • نمایش تبلیغات به صورت بنری و تصویری
  • بازاریابی مجدد

تبلیغات گوگل چه تاثیری بر سئوی سایت دارد؟

در دوره آموزش سئو نیز به این موضوع اشاره می شود که تبلیغات گوگل به صورت مستقیم تاثیری بر روی نتایج جستجو ندارد و به تنهایی نمی تواند بر وضعیت سئو تاثیر گذارباشد. اما برخی معتقدند، روش تبلیغات در گوگل از طریق برند سازی، می تواند به صورت غیر مستقیم بر وضعیت سئو تاثیر بگذارد. بهترین راهکار این است که با کمپین های تبلیغاتی خوب و برخورداری از راهکار های اصولی سئو در کنار هم نتایج جستجوی موفقی بدست آوریم.

امکانات موجود در تبلیغات گوگل

تعیین محدوده جغرافیایی
در تبلیغات گوگل شما می توانید، محدوده جغرافیایی کاربرانی که می خواهید تبلیغات شما را ببینند را انتخاب کنید، متاسفانه این امکان هنوز در کشور ما فراهم نشده است.
تعیین سقف هزینه روزانه
در تبلیغات گوگل شما می توانید برای هزینه ای که از حسابتان کسر میشود، سقف مشخصی تعیین کنید.
تبلیغات گوگل یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی به شمار می آید اما نیاز به تجربه و مهارت زیادی دارد. به طور خلاصه باید گفت، تبلیغات گوگل امکانی را فراهم می کند که تجارت های متعدد با پرداخت هزینه در آن، وب سایت خود را در نتایج جستجوی کلمات کلیدی به جایگاه بالاتری ببرند. پرداخت هزینه در تبلیغات گوگل به صورتی ست که تنها زمانی از حسابتان کم می شود که کلمات مورد نظر شما جستجو شوند و یا از طریق تبلیغات گوگل وارد سایت شما شوند. تبلیغات گوگل به طور غیر مستقیم رتبه سایت شما را بالا می برد و باعث افزایش ترافیک ورودی به وب سایت شما می شود. تبلیغات گوگل صنعت بسیار بزرگی است که اگر هنوز به آن وارد نشده اید، پیشنهاد می کنم عجله کنید.