ایمیل: info@seoinc.ir

سئو فروشگاه اینترنتی

سئو فروشگاه اینترنتی چیست؟ همان طور که می دانید مهم ترین موضوع برای فروشگاه های اینترنتی، بحث بهینه سازی یا سئو می باشد. سئو ساختار یک وب سایت است و بدون ایجاد یک ساختار اصولی و مناسب کاربران سردرگم می شوند و به سرعت آن را ترک می کنند. این اتفاق موجب افزایش بانس ریت می شود و گوگل چنین چیزی را به عنوان یک فروشگاه اینترنتی نمی پذیرد. خدمات سئو فروشگاه اینترنتی موجب افزایش ترافیک برای سایت شما می شود که تفاوت شما در فروش اینترنتی سایت را نشان می دهد، از همین جهت نیازی نیست شما تنها بر تبلیغات و لینک ها تمرکز داشته باشید. امروزه برای این که کسی در دنیای مجازی بتواند درآمد خوبی کسب کند باید در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشد، زیرا سایت شما باید به نمایش بازدیدکنندگان در بیاید و این کار تنها توسط موتورهای جستجو انجام می شود. در نتیجه سئو فروشگاه اینترنتی موفقیت روز افزون شما را ممکن می سازد و درآمد زایی شما را افزایش می دهد. در سئو سایت فروشگاه اینترنتی به دلیل تبدیل مستقیم ورودی به مشتری، فروش و حضور رقبایی که کالاهای مشابه می فروشند، در مقایسه با سایت های اطلاع رسانی در گوگل دشواری های بیشتری دارد، از همین جهت موضوع آموزش سئو فروشگاه اینترنتی نیز در بین مردم بسیار رواج پیدا کرده است.

سئو فروشگاه اینترنتی

تکنیک های سئو سایت فروشگاه اینترنتی

استفاده از منابع تصویر و چند رسانه ای

 وجود تصاویر متعدد و با کیفیت موجب علاقه ی بیشتر کاربران به سایت شما می شود. علاوه براین ممکن است کاربران از طریق جستجو تصاویر گوگل به سمت سایت شما هدایت شوند. تولید فیلم های آموزشی می تواند به شناخت محصول و انتخاب مشتری کمک زیادی کند. بنابراین استفاده از تصاویر و فیلم ها در بهبود سئو فروشگاه اینترنتی تاثیر بسزایی دارد.

درج نظرات کاربران

 اهمیت شما به نظرات مشتری موجب وفاداری آن ها به سایت شما می شود. علاوه بر این درج مشارکت کاربران می تواند راهنمای مفیدی برای مشتریان جدید باشد.

بررسی مشکلات فعلی سایت

در سئو فروشگاه اینترنتی باید به پیام های خطا و مشکلات سایت توجه ویژه ای داشت، زیرا برطرف نکردن خطاهای سایت موجب پایین آمدن رتبه نسبت به رقبا می شود. در واقع برای داشتن رتبه بالا باید به تمامی توصیه های گوگل توجه کرد. در برطرف کردن خطاهای رایج به نکات زیر توجه کنید:

  • اصلاح خطای 404 در سایت
  • تبدیل redirects 302 به redirects 301
  • یافتن ویرایش تکراری و ویرایش آن

پشتیبانی آنلاین

یکی از روش های برقراری ارتباط با مشتریان پشتیبانی آنلاین می باشد. در این روش امکان چت آنلاین با کاربران برقرار است که موجب افزایش صمیمیت و اعتماد مشتری ها به شما می شود.

توضیحات محصولات

 توضیحات محصولات بهترین ابزار برای معرفی محصول می باشد، کاربران و گوگل نیازبه توضیحات کافی برای اطلاع از محصول دارند. چنانچه محصول شما توضیحات کافی نداشته باشد که به انتخاب مشتری کمک کند، شما مشتریان خود را از دست می دهید. سعی کنید توضیحات جذابی بنویسید تا نرخ کلیک سایت شما افزایش یابد.

تمرکز روی سرعت سایت

 سرعت سایت یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که در سئو فروشگاه اینترنتی شما تاثیر می گذارد. سرعت صفحات سایت خود را تا حد ممکن بالا ببرید، زیرا کاهش سرعت می تواند مشتری های زیادی را از شما دور کند. سرعت سایت برای گوگل نیز اهمیت زیادی دارد، همچنین افزایش سرعت آن موجب کاهش بانس ریت می شود.

وبلاگ نویسی

قرار دادن مطالب آموزشی و اخبار مرتبط در وبلاگ ها موجب افزایش ورودی به سایت شما می شود. وبلاگ نویسی می تواند جنبه تبلیغاتی برای سایت شما داشته باشد و بازدید کنندگان را به مشتری تبدیل کند. وبلاگ ها با عناوین مختلفی می توانند به سایت افزوده شوند.

بک لینک های خارجی

سعی کنید تعداد بک لینک های زیادی را از سایت های معتبر دریافت کنید. هر چه تعداد بک لینک های خارجی شما بیشتر باشد، سایت شما جایگاه بهتری در موتورهای جستجوگر دریافت می کند. توجه داشته باشید دریافت بک لینک از سایت های غیر مرتبط و بی محتوا تاثیر منفی روی سایت شما می گذارد.

جستجو کلمات کلیدی 

تمامی کلمات کلیدی در فروشگاه اینترنتی می تواند موجب افزایش فروش و سود دهی شما شوند. همچنین انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای درج عنوان، بازدهی شگفت آوری برای سایت شما به همراه می آورد. بنابراین سعی کنید بهترین عنوان و کلمه کلیدی را برای محصولات خود انتخاب کنید.

استفاده از Rich Snippet 

موتورهای جستجو به کمک کدهای Rich Snippet به ماهیت و ویژگی های محصولات شما پی می برند و افرادی که به دنبال خرید کالا هستند را به سمت وب سایت فروشگاهی شما هدایت می کنند.

 تحلیل رقبا

 از دیگر عوامل مهم در سئو فروشگاه اینترنتی تحلیل رقبا می باشد. شما حتی اگر تمام اصول سئو را به درستی انجام دهید بدون تحلیل رقبا نمی توانید از آن ها پیشی بگیرید و رتبه اول گوگل را کسب کنید. در تحلیل رقبا باید مواردی مثل کلمات کلیدی استفاده شده، تعداد بک لینک های دریافتی، نوع بک لینک ها، سایت های ارائه دهنده بک لینک ها و …را بررسی و تحلیل کنید و براساس آن استراتژی خود را تنظیم کنید.

سئوداخلی فروشگاه اینترنتی

سایت فروشگاه اینترنتی شما ممکن است تعداد زیادی کالا داشته باشد که شما ناگزیرید بابت هر کالا محتوایی برای توضیح آن ایجاد کنید. این کار موجب بالا رفتن زیاد تعداد صفحات سایت می شود. افزایش تعداد صفحات سایت بدون توجه به سئو داخلی به زیان سایت می باشد.

در این مقاله به بررسی نکات و اهمیت سئو فروشگاه اینترنتی پرداختیم. شما می توانید به کمک اصول سئو جایگاه فروشگاه خود را نسبت به رقبا ارتقا دهید. ایجاد سئو فروشگاه اینترنتی کار آسانی نیست و بدون مهارت و دانش لازم نمیتوان در ایجاد یک فروشگاه اینترنتی به موفقیت رسید. سعی کنید برای محصولات خود تمایز قائل شوید و حرفه ای فعالیت کنید بنابراین بهتر است خدمات سئو فروشگاه اینترنتی خود را به دست افراد متخصص بسپارید.